Červencová FEBS Junior Section Talk

Letní prázdniny jsou v plném proudu, ale my všichni v uskupení FEBS Junior Section dále pracujeme a i na tento měsíc jsme si pro vás připravili další přednášku ze série FEBS Junior Section Talks. V červenci se role organizátorů hostí naše sekce ČSBMB Junior, proto všichni moc doufáme, že se sejdeme v hojném počtu! Připravili jsme si pro Vás zajímavý semimnář od Dr. Panagiotise Alexiou, který nás seznámí s problematikou strojového učení (neboli umělé inteligence) v oblasti charakterizace nukleových kyselin. Tato přednáška s názvem “Finding Hairpins in a Genomic Junkyard” proběhne příští týden ve čtvrtek 20. července 2023 od 18:00. Komunikačním jazykem … Čti dále

Postřehy z Prague Protein Spring 2023

Publikovala: Veronika Vetýšková | 25. 05. 2023 11:12

Prague Protein Spring (PPS) je konference, která se koná v Praze již od roku 2010 každé dva roky. Bohužel kvůli covidovým restrikcím byla poslední konference v roce 2018. PPS bylo tedy obnoveno po pěti letech a opět sklidilo velký úspěch. Téma letošní konference s názvem “Proteiny a nemoci” bylo tentokrát zvoleno dle mého úsudku velice aktuální. Konferenci pořádali tři zkušení profesoři, a to Jiří Vondrášek z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Mikael Olivenberg ze Stockholm University a v neposlední řadě Michele Vendruscolo z University of Cambridge, kteří nám skvěle odpřednášeli jejich aktuální výzkum.

Velkým lákadlem byla zahajující přednáška od Sira Alana Fershta, který je profesorem na University of Cambridge a odprezentoval nám svoje téma From engineering mutations to study folding and stability to drugging p53 oncogenic mutants. Celá konference se nesla ve velmi příjemném jarním duchu v počtu přibližně šedesáti účastníků. Nechyběla ani posterová sekce, která se dokonce protáhla o hodinu, jelikož účastníci byli opravdu natěšení a chtěli diskutovat své výsledky. Veškerý program konference naleznete na webových stránkách akce PPS.

Pokud se i vy ve svém výzkumu věnujete proteinům a program či myšlenka konference vás zaujaly, tak na ni nezapomeňte a za dva roky se určitě přihlašte také. My se vás o ní pokusíme včas informovat, ať nic nepropásnete.

Prague Protein Spring 2023